BLOG

Filmuji pro živnostníky

Je to i váš příběh?

Osmdesát procent lidí si raději koupí to, co vidí na živo. Tvůrci, výrobci, umělečtí řemeslníci, lidé ze služeb, pomáhajících profesí a poradenství jsou kvůli restrikcím ze strany státu nuceni oslovovat své potenciální zákazníky a klienty na sociálních sítích a webových platformách mnohem více než tomu bylo dříve. Internet však není reálné prostředí, kde k získání důvěry někdy stačí jedno živé setkání či doporučení. Nejčastějším a nejjednodušším komunikačním prostředkem na internetu je text a fotografie. K rozhodnutí, zda zvolit právě vás nebo váš produkt to ale mnohdy nestačí. Na internetu se lidé chtějí dovědět co nejvíce v co nejkratším čase. Mají z čeho vybírat a co je neupoutá hned, k tomu už se nevrátí. Je známo, že kolem osmdesáti procent lidí na internetu raději sleduje videa, než čte texty. A to je důvod, proč mnoho příspěvků i webových prezentací zůstává bez reakcí. Nabízím vytvoření video prezentace pro ty, kteří jsou přesvědčeni o své službě či produktu a potřebují svou práci ukázat zákazníkům. Způsobů, jak prostřednictvím videa oslovit své klienty je mnoho. Jde o to zvolit ten nejvhodnější právě pro vás. Může to být rozhovor, reportáž, dokument, klip, upoutávka, video – přednáška, či dobře načasované kombinace všech těchto forem.      

Natáčení s Evou Zimmelovou

Eva Zimmelová je terapeutka a poradkyně pro zdravý životní styl. Přes dvacet let se věnuje čínské medicíně. Představí se v krátkém dokumentu, který právě připravuji.  

Jak probudit film z rodinného archivu k životu

Nejen v obrazech ožívají vzpomínky, ale také ve zvuku. A většina vzpomínkových rodinných filmů, které natáčeli naši otcové a dědové na filmový pás, je bez zvuku. Jsou to vzácné poklady. Když se mi něco takového dostane do rukou, je to svátek. Jako například nedávno. Aby bylo možné němý záznam z roku 1964 ukázat rodině, která je roztroušená po světě, bylo potřeba dostat snímek z celuloidu do elektroniky. Byl tak dobře natočený a setříhaný, že úplně volal po zvuku, alespoň sem tam, symbolicky. Nevěřili byste, jak tento další smyslový rozměr oživí děj a postavy v rytmu a dynamice, jak minulost zpřítomní. A tady je minimalistická ukázka:

Videoklip Sarala

Hudební klip pro hlasový sbor HravéHlasy byl můj první počin tohoto druhu. Natočili jsme ho během jednoho červnového dne 2018 na Strahově a v Šárce. HravéHlasy za nedlouho čeká další video-křest. Ve střižně už se klubou jejich „Bytosti.“

Natáčení s Džezvicou

V květnu jsem byla nakouknout do dílny téhle pražské kapely, která dělá skvělou balkánskou muziku. Jsou úžasní, temperamentní, mladí, krásní, zpívá jim to, hraje, ladí a vůbec se nehádají. Takže je musíte vidět. Nebo slyšet. Nebo obojí. Až to všechno natočí. Nebo ještě před tím, na koncertě…  

Z natáčení s Džezvicou

Džezvica a několik záběrů z nahrávacího studia. Radost je poslouchat i s nimi být. CD coming soon.